بازیابی رمز عبور     
EN | FA
نقشه سایت
نظرسنجی

سایت رسمی شرکت بدرسان، نمایندگی رسمی مولینکس در ایران

دستور آشپزی-مگنونیا با همزن کاسه دار مولینکس
بازگشت به لیست دستورآشپزی

سلام به همگی امروز میخواهیم دسر مگنونیا را با همزن مولینکس درست کنیم. این دسر کمی دستورش متفاوت است و با بیسکوئیت درست میشه.

دوستان خرید مولینکس را از سایت انجام دهید تا از ضمانت نامه بدرسان الکتریک بهره ببرید. همچنین قیمت مولینکس در سایت شرکتی است.

مگنونیا با همزن کاسه دار مولینکس

مواد اولیه:

نیم لیتر شیر

2 قاشق غداخوری نشاسته ذرت

2 عدد زرده تخم مرغ

3 قاشق غذاخوری شکره قهوه ای

20 عدد بیستکوئیت شکلاتی اریو

1 قاشق غذاخوری کره

1 بسته خامه ( 20 میلی لیتر)

وانیل مایع به مقدار لازم

 مگنونیا با همزن کاسه دار مولینکس

طرز تهیه:

ابتدا شکر قهوه ای را داخل قابلمه میریزیم و نشاسته ذرت و ¼ شیر هم بهش اضافه میکنیم و هم میزنیم تا نشاسته و شکر در شیر حل شوند (در این مدت گاز را روشن نمیکنیم) بعد زرده تخم مرغ و وانیل را اضافه میکنیم و هم می زنیم. و سپس زیر گاز را روشن میکنیم و تا زمانی که مواد غلیظ شوند به هم زدن ادامه میدیم.

بعد یک ربع هم زدن گاز را خاموش میکنیم و کره سرد را اضافه میکنیم.(این  باعث خوش طعم شدن و براق شدن دسر میشود) تا زمانی که کره ذوب شود به هم زدن ادامه میدیم. اگر پودینگ شما گلوله گلوله شد نگران نباشید و با همزن کاسه دار مولینکس هم بزنید تا باز شوند و پودینگ یک دستی داشته باشید.

نیم ساعت صبر کنید تا پودینگ شما سرد شود در این فاصله هر از گاهی هم بزنید تا گلوله گلوله نشود.

همزن کاسه دار مولینکس را بر میداریم و یک بسته خامه را داخلش میریزیم و سپس هم می زنیم تا غلیظ و سبک شود. بعد کرم آماده شده را داخل پودینگ می ریزیم و به کمک قاشق کرم و پودینگ را هم میزنیم تا مخلوط شوند. بعد لیوان مخصوص سروتون را بردارید و داخلش بیسکوئیت و پودینگ بریزد بعد دوباره یک لایه بیسکوئیت و پودینگ  بریزید.

در آخر می تونید با میوه و بیسکوئیت تزئینش کنید. نوش جان

شمامیتونید محصولات مولینکس را از سایت www.badr24.comانجام دهید. ارسال کالا نیز رایگان است.