بازیابی رمز عبور     
EN | FA
نقشه سایت
نظرسنجی

سایت رسمی شرکت بدرسان، نمایندگی رسمی مولینکس در ایران

دستور آشپزی-موس میوه و شکلات
بازگشت به لیست دستورآشپزی

موس میوه و شکلات

مواد لازم برای تهیه موس انبه و پرتقال:

انبه : یک عدد متوسط

پرتقال :یک عدد متوسط

شکر: 50 گرم

آب : 6 قاشق غذاخوری

خامه پرچرب : 300 میلی لیتر

ژلاتین: دو برگ

 

مواد لازم برای تهیه موس شکلات تلخ:

شکلات تلخ:  75 گرم

کره : 15 گرم

شکر : 15 گرم

سفیده تخم مرغ: دو عدد

نمک :  نوک انگشت

زرده تخم مرغ : نصف یک عدد

 

برای تهیه سس:

انبه کاملاً خرد شده: یک عدد متوسط  

خلال پوست پرتقال : یک عدد

آب پرتقال : یک و نیم عدد پرتقال

شکر: دو قاشق چای خوری

                   

طرز تهیه:

برای تهیه موس انبه و پرتقال، ژلاتین را در آب سرد قرار دهید. آب و شکر را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. پوست خلال شده نیمی از یک پرتقال را به آن اضافه کنید تا به مدت 3 الی 4 دقیقه با ترکیب آب و شکر بجوشد. سپس ظرف را از روی حرارت بردارید.

ژلاتین را به مواد بیفزایید. ژله سریع در مواد حل خواهد شد. پوست پرتقال‌های آب پز شده را از ترکیب خارج کنید و در مکان مناسبی نگه داری کنید تا برای تزیین از آن‌ها استفاده کنیم.

پوست انبه را بکنید و آن را به تکه‌های درشت خرد نمایید. سپس آن را همراه با پوست خلال شده و آب نیمی از پرتقال، داخل مخلوط کن مولینکس بریزید. مواد باید به شکل پوره در بیایند.

خامه را داخل ظرف بزرگی بریزید و بزنید. سپس ترکیب ژلاتین را به آن بیفزایید.

پوره انبه را نیز اضافه کنید و به هم بزنید. مواد را داخل قالب بریزید و به مدت یک ساعت و نیم داخل فریز قرار دهید تا خودش را بگیرد.

برای تهیه شکلات تلخ، دمای فر را روی 200 درجه سانتی‌گراد یا 400 درجه فارنهایت تنظیم نمایید.

ماهیتابه‌ای را پر از آب کنید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد. سپس تکه‌های شکلات و کره را داخل ظرفی بریزید و ظرف را داخل ماهیتابه حاوی آب در حال جوش قرار دهید. مدتی صبر کنید تا شکلات و کره، ذوب شوند. سپس نیمی از زرده تخم مرغ را به آن‌ها اضافه کنید و با همزن مولینکس خوب به هم بزنید.

دو عدد سفیده تخم مرغ و شکر و نمک را با هم مخلوط نمایید.

ترکیب شکلات را به آن‌ها اضافه کنید و وقتی کاملاً با هم مخلوط شدند آن‌ها را روی سینی فر بریزید. سینی فر می‌بایست از پیش با کاغذ پوستی پوشانده شود و سطح کاغذ کاملاً به روغن آغشته باشد.   

آن‌ها را به مدت 6 الی 8 دقیقه داخل فر قرار دهید.

برای تهیه سس، انبه را به تکه‌های کوچک خرد نمایید.

پوست پرتقال کاملاً خرده شده را همراه آب یک و نیم عدد پرتقال داخل ماهیتابه بریزید. دو قاشق چای خوری شکر نیز اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشند. به طوری که مقدار آن‌ها به یک قاشق غذا خوری برسد. آن‌ها را روی انبه های خرد شده بریزید.

برای مرحله پایانی می‌بایست موس شکلات تلخ را به اندازه سطح قالب موس‌های انبه برش بزنید. مقداری از ترکیب آب پرتقال روی آن‌ها بریزید.

تکه‌های شکلات را در مرکز ظرف‌های سرو قرار دهید. موس‌های انبه قالبی را روی آن‌ها بگذارید. روی آن را نیز با مقداری شکلات بپوشانید و با مقداری از خلال پوست پرتقال آب پز شده، تزیین نمایید.

اطراف هر یک از آن‌ها، 5 قاشق غذاخوری سس انبه بریزید.نوش جان