بازیابی رمز عبور     
EN | FA
نقشه سایت
دستور آشپزی-سوربه گلابی با آب انبه
بازگشت به لیست دستورآشپزی

سوربه گلابی با آب انبه

مواد لازم

گلابی : 1 کیلوگرم

شکر : 200 گرم

آب :  200 میلی لیتر

آب انبه : 60 میلی لیتر

لیمو ترش : 1 عدد

طرز تهیه:

ابتدا ظرفی که قرار است سوربه را درون آن در فریزر بگذارید (بهتر است یک ظرف فلزی ضخیم و نسبتاَ کم عمق باشد) آماده کرده و فریز کنید. این کار مراحل یخ زدن سوربه را تسریع میکند. سعی کنید گلابیهای رسیده و نرم را انتخاب کنید. سپس هر کدام از آن ها را4  برش بزنید و دانههای شان را جدا کنید. در این فاصله آب و شکر را روی شعله زیاد بهجوش آورید و بعد شعله را کم کنید و اجازه دهید تا شربت 3 دقیقه حرارت ببیند تا غلیظ شود.

گلابیها را به شربت اضافه کرده، 5 دقیقه حرارت دهید. پس از گذشت این زمان ظرف را از روی شعله بردارید و به مدت 5 دقیقه کناری قرار دهید تا خنک شود.

پوست لیموترش را رنده کنید و آب لیمو را بگیرید. و بعد به مخلوط اضافه کنید و آن را در غذاساز مولینکس  ریخته، خوب هم بزنید تا به شکل پوره در بیاید.آب انبه را به پوره اضافه نموده و خوب هم بزنید.ظرف را از فریزر خارج کرده پوره را داخل آن ریخته و دوباره در فریزر قرار دهید و هر نیم ساعت یک بار سوربه را با چنگال هم بزنید. به تدریج مخلوط فرم می‌گیرد و بعد از 2 تا 4 ساعت آماده خواهد شد. در این زمان بافت مطلوب و یک‌دستی پیدا میکند و قابلیت برداشتن با قاشق و اسکوپ کردن را پیدا می‌کند.سوربه به مدت 2 روز در فریزر قابل نگهداری است ولی بعد از آن بافت یخ زده پیدا می‌کند.