بازیابی رمز عبور     
EN | FA
نقشه سایت
نظرسنجی

سایت رسمی شرکت بدرسان، نمایندگی رسمی مولینکس در ایران

دستور آشپزی-خورش انار و بادمجان ( غذایی یلدایی )
بازگشت به لیست دستورآشپزی

خورش انار و بادمجان


مواد لازم :

 

گوشت مرغ : 400 گر م

دانه انار : 1 پیمانه

آب انار : 2 پیمانه

پیاز متوسط  : 1 عدد 

روغن  : 2 قاشق سوپخوری

بادمجان قلمی : 3 عدد

 

                      

 

طرز تهیه :


پیاز را پوست کنده و با رنده برقی مولینکس به صورت نگینی خرد کنید؛ بعد در تابه ای مقداری  روغن بریزید و روی حرارت بگذارید وقتی روغن داغ شد پیاز را سرخ کنید و پس از برشته شدن آن را از روغن دراورده به کناری بگذارید .
مرغ را در روغن داغ در تابه گذاشته و سرخ کنید بهتر است هنگام سرخ کردن درتابه را بگذارید تا مرغ بهتر سرخ شود میتوانید کمی نمک و فلفل هم به مرغ اضافه کنید تا طعم دار شود .
پس از سرخ شدن مرغ دانه های انار را هم به تابه اضاافه کنید و پس از کمی تفت دادن پیاز سرخ شده را هم افزوده و خوب مخلوط کنید.

حالا نوبت اضافه کردن ادویه نمک و فلفل سیاه است پس از کمی تفت دادن مواد داخل تابه،میتوانید آب انار را با آبمرکبات گیری مولینکس گرفته وبه مواد اضافه کرده و در ظرف را بگذارید تا با حرارت کم آرام آرام بپزد و جا بیفتد.

بادمجان ها را پوست کنده ،نمک زده و کناری بگذارید.بعد از حدود ۲۰دقیقه آنها را با دستمال خشک کنید و در تابه ای با مقداری روغن سرخ کنید.۲۰دقیقه مانده به آخر پخت ،بادمجانهای سرخ شده را به خورش اضافه کنید و اجازه دهید تا خورش جا بیفتد.

اگر آب انار در دسترس نبود مبتوانبد ۲قاشق سوپخوری رب انار غلیط اضافه کنید.
ادویه خورشی شامل زیره سیاه زنجبیل جوز هندی فلفل قرمز زردچوبه و فلفل سیاه است همینطور اگر دانه های انار ترش بود میتوانید کمی شکر به آن اضافه کنید.