بازیابی رمز عبور     
EN | FA
نقشه سایت
نظرسنجی

سایت رسمی شرکت بدرسان، نمایندگی رسمی مولینکس در ایران

دستور آشپزی-کال کباب گیلانی با گوشت کوب برقی تک الکتریک
بازگشت به لیست دستورآشپزی

غذا با گوشت کوب برقی

 

گوشت کوب برقی تک الکتریک

 

گیلانی‌های قدیمی برای درست کردن کال کباب از ظرفی به اسم نمکیار، نمیار یا نمکار استفاده می‌کنند. نمکیار یک ظرف قطور از جنس گِل است که گود است و عمق زیادی دارد. از ظرف نمکیار برای کوبیدن تمام مواد کال کباب اصیل گیلانی استفاده می‌کردند. طرز استفاده‌اش هم به این ترتیب بود که سبزی، مغز گردو، دانه‌های انار ترش یا شیرین، گوجه سبز و سیر را در آن می‌ریختند و با سنگ گرد یا بیضی می‌سابیدند.

 

مواد لازم:

سیر 6حبه

گردو 200گرم

آبغوره 1فنجان

بادمجان 5عدد

 نعناع، خلواش، چوچاق

نمک و فلفل سیاه به اندازه لازم

 

طرز تهیه:

ابتدا بادمجان ها را با پوست تمیز می شوریم و روی اجاق و یا روی آتش کبابی می کنیم البته می توانید در فر نیز قرار دهید.سپس بادمجان های کبابی را پوست می گیریم و اگر بادمجان ها پر از تخم بودن آن ها را بیرون می آوریم.

بادمجان ها را در لیوان مدرج گوشت کوب برقی تک الکتریک می گذاریم و با گوشت کوب برقی تک الکتریک آن ها را له می کنیم. سیرها را پوست می گیریم و آنها را با خردکن گوشت کوب برقی تک الکتریک خرد می کنیم و به بادمجان ها می افزاییم.

سپس نعناع،خلواش و چوچاق را که با خردکن گوشت کوب برقی تک الکتریک خرد کرده ایم را اضافه می کنیم و نمک،فلفل سیاه را روی مواد می پاشیم و گردو ها را نیز با خردکن گوشت کوب برقی تک الکتریک خرد کرده و با آبغوره به مواد کال کباب می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شود.

کال کباب آماده شده را در ظرف مورد نظر می کشیم و با گردو تزئین می کنیم و با نان یا برنج این غذای خوش مزه را سرو کنید.بهتر است کال کباب را چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مواد کاملا به خورد هم بروند. نوش جان

.

جهت خرید تک الکتریک، ملاحظه قیمت تک الکتریک و مشخصات فنی گوشت کوب برقی تک الکتریک به فروشگاه اینترنتیwww.badr24.com  مراجعه فرمائید.
.
در خرید تک الکتریک به گارانتی 18 ماه بدرسان الکتریک توجه فرمایید.